Zdjęcie zatok

Zapalenie zatok bardzo często jest spowodowane zakażenie wirusowym, bakteryjnym, a czasem grzybiczym, dla którego sprzyjające są nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, a także próchnica zębów. Aby dokładnie zdiagnozować problem pacjenta wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie, które znajduje się również w ofercie Pracowni Diagnodent.

Zdjęcia rentgenowskie zatok przynosowych to jedno z pierwszych badań diagnostycznych wykonywanych w przypadku podejrzenia zapalenia zatok, przy urazach, jak i podejrzenia zmian nowotworowych. Wykonane za pomocą nowoczesnych urządzeń zdjęcie doskonale uwidacznia zgrubienia błony śluzowej zatok, czy też zatkanie ujścia zatok.

Technologia RTG

Pośród szerokiego zakresu usług Pracowni Radiologicznej Diagnodent znajdują się badania RTG wykorzystywane we wszystkich gałęziach medycyny, szczególnie w stomatologii. Do najważniejszych należy przegląd stomatologiczny, który umożliwia ustalenie powodu problemu pacjenta.

Zdjęcia rentgenowskie wykonywane za pomocą nowoczesnych sprzętów pomagają skutecznie zdiagnozować problem, z jakim boryka się pacjent i prawidłowo ocenić stan jego uzębienia.

Dlaczego wykonuje sie zdjęcie zatok?

Zdjęcia rtg zatok wykonywane są w celu ich dokładnej diagnostyki - potwierdzeniem ich zapalenia będzie obecność płynu w zatokach. W oparciu o zdjęcie rtg, lekarz dentysta jest w stanie poddać ocenie zatoki szczękowe i czołowe. W większości przypadków dodatkowo zaleca się wykonanie tomografii komputerowej.

Na jej podstawie, doświadczony stomatolog jest w stanie ocenić stan wszystkich zatok. Tomografia komputerowa jest podstawowym badaniem mającym na celu rozpoznanie przewlekłego zapalenia zatok. W przypadku braku poprawy, lekarz zleca pobranie materiału z zatok do wykonania badań bakteriologicznym, dzięki którym będzie mógł ustalić wrażliwość na antybiotyki.